Koltuk Döşemede Yapılan Hatalar

0
754

Uzun yıllar kullanılan ve eskiyen koltuklarınızın yenilenmesini isterken değişim için onları koltuk kaplama işi yapan firmalara verebilirsiniz

Koltuk Döşemede Yapılan Hatalar , Sektörde tecrübeli olduğunu iddia eden ancak her durumda bu bilgilerin doğru olmadığı anlaşılan durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Bu konuda mağduriyet yaşayan pek çok insan olduğu gibi koltuk döşemede yapılan hatalar çok farklı noktalarda ortaya çıkan sorunlardan oluşmaktadır.

 

Koltuk döşemede yapılan hatalar

arasında öncelikle müşterinin seçtiği ve beğendiği kumaşın mobilyaya uygun olup olmamasının değerlendirilmemesi veya kumaşın yanlış kaplanmasıdır. Teknolojik ekipmanların kullanılmaması veya yanlış kullanılmasının yanı sıra bu işi yapanların uzman olmaması neticesinde kaplanan koltukların potluk veya bolluklar ile fire vermesi söz konusudur. Yeterince özenli ve profesyonel davranmadan yapılan koltuk döşemede kumaşın gerilme ve esneme payı iyi hesaplanmalıdır. Ayrıca koltuk kaplama yapılırken değiştirilen koltuk süngerleri ve elyafları yanlış şekilde doldurulduğunda veya düzgün bir dikme yapılmadığında süngerlerin belli bir yerde toplanması veya koltuklardan dışarı taşması yaşanan sorunlardan biridir. Yanlış sünger seçimi ile de koltuk döşemede istenen sonuçların aksine kötü bir görünüm elde edilecektir. Mobilyaya uygun sünger ve kumaş seçiminin yanı sıra düzgün şekilde ölçülerin alınması ve teknolojik ekipmanlar ile dikme ve montajlamanın eksiksiz şekilde tamamlanması oluşabilecek hataların önüne geçen işlemlerdir.

 

Koltuk döşemede yapılan hatalar için çok fazla şikayet oluşan bir başka konu ise koltuk iskeleti ile kaynaklıdır. Koltuk döşeme yapılırken sadece koltuğun kumaşını değiştiren ve başka bir kontrol yapmayan firmalar da vardır. Bu şekilde yapılan işlemlerde koltuk iskeletinin ne durumda olduğu mutlaka bakılmalıdır. Eski bir koltuk iskeletinin üzerine hangi kumaşı kaplarsanız kaplayın sonuçta süngeri ve diğer aksamları ile sizi rahatsız edecektir. Gacırdama ve ses çıkarma gibi rahatsız eden sonuçlar yaşamamak için koltuk yaylarından iskeletine kadar her detay bu işi yapacak olan uzmanlar tarafından takip edilmelidir. Koltuk döşeme ayrıca dikkat isteyen ve özen gerektiren zor bir iştir ve asla güvenilir olmayan kişilere güvenilmemelidir. En iyi hizmeti almak için referanslarına ve örnek ürünlerine bakacağınız olan firmalardan tercih etmeniz daima yararlıdır.

https://koltuktamiri.net/koltuk-doseme/istanbul-koltuk-doseme/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here