Koltuk Döşeme Nasıl Yapılır?

0
756

Koltuk takımı, çekyat, berjer, sandalye ve kanepe gibi mobilyalarınızın uzun yıllar boyunca sağlıklı bir şekilde kullanımı için koltuk döşeme yapılmaktadır. Bu kapsamda koltuklarınızın kaplamasından kırılan ayağının tamirine kadar her türlü işlem koltuk döşeme hizmeti kapsamaktadır. Koltuk döşeme nasıl yapılır?

Sektörde uzun yıllardır hizmet veren bu hizmet kapsamında koltukların tamiri ve yenilenmesi için çalışan firmalar bulunmaktadır. Koltukların yenilenmesini veya değişimini isteyen müşteriler, bir firma ile anlaşarak işlemleri başlatmaktadır. Koltuk döşeme nasıl yapılır? Öncelikle müşterinin çeşitli renk ve desenler arasından seçtiği kumaş türü ile işlemler yapılabilir. Saten, kadife, deri, suni deri, keten veya nubuk kumaşların kullanıldığı bu işlemlerde isteğe bağlı renk ve kumaş malzemesi opsiyonludur.

Sıvı itici kumaşların yanı sıra kolay temizlenebilen kumaş seçeneklerinin renk ve desenleri ile sunulmasından sonra seçim müşteriye aittir. Seçilen kumaştan sonra koltukların içlerine styropor denilen dolgu maddeleri doldurularak darbelere karşı daha dayanıklı ve sağlam olması amaçlanmaktadır. İlaveten minder ve yastık eklenmesi isteniyorsa veya gerekli ise boyut ve diğer detayları da planlanarak uygulanmaktadır. Bozulan yayların değişimi, vidaların yenilenmesi, süngerlerin doldurulması ve kumaşların iskelete özel zımbalama makineleri ile monte edilmesi uzman kişiler tarafından ölçümler yapılarak uygulanmaktadır. Gerekli görülen yerlerde biye ve fitil gibi detaylar ise özel silikonlar ile kumaşa ve iskelete yapıştırılarak dış görünümde ve iç görünümdeki ana hatlar hazırlanmaktadır. Yapılan işlemlerin ardından eğer koltuğunuzun iskelet veya yaylarında bir sorun yok ise geri kalan bütün işlemler bu şekilde işlemektedir. Cila ve zımparalama yaptırmanın gerekli olduğu mobilyaların da zımparala ve cilalanması da en son aşamada tamamlanmaktadır.

 

Koltuk döşeme nasıl yapılır? Koltuk döşeme işlemlerinde ekstra özellikli malzemeler ve koruyucu ürünler tercih edilebilmektedir. Bu tarz işlemlerde dolgu malzemesi elyaflar ile desteklenirken terleme gibi sorunların önlenmesi için bu işlemler önerilmektedir. Koltuk döşeme işlemlerin tamamlanmasının cilalanma ile sona ermesinin ardından adresinize hızlı ve güvenilir teslimatı da firma tarafından yapılmaktadır. Daha sonra oluşabilecek olan arıza ve diğer sorunlar için de teknik destek hizmetinin de sağlanıyor olması önemlidir.

 

Koltuk döşeme nasıl yapılır

https://koltuktamiri.net/cilali-isler.html

https://koltuk-tamiri.business.site/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here